Edukacinės programos bibliotekoje

Visagino viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Išmaniosios gervės sala Visagino vaikams, jaunimui ir jų draugams“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Vaikų literatūros sektoriuje apsigyveno įvairiausios gervės. Čia išvysite lėles - gerves, gerves tapybos darbuose, originalias gervių nuotraukas, jų atvaizdus miesto heraldikoje. Įrengti du stendai, kur viename slepiasi tikros gervių plunksnos.

Visą gruodžio mėnesį bibliotekos savanorė Nijolė Kliučinskienė darželinukams ir mokiniams demonstravo naują edukacinę programą apie Visagino miesto simbolį – gervę. Vaikai sužinojo, kad gervė yra didžiausias Lietuvos paukštis. Sveria iki 5 kilogramų. Gyvena pelkėse, šlapiuose miškuose. Pavasarį gervės demonstruoja gražius tuoktuvių šokius: šokinėja, kraiposi, mojuoja sparnais. Lizdą sukrauna iš šakelių, stiebelių, augalų lapų. Deda 2 kiaušinius. Peri patelė, patinas saugo ir gina  lizdą. Jaunikliai mėgsta peštis, tik kiek paaugę ima draugauti. Gervė atsargus ir baikštus paukštis.

Vaikai bibliotekoje pamatė gerves paveiksluose, nuotraukose, apžiūrėjo kitus naujai įruoštus demonstracinius atributus. Susidomėję klausėsi Nijolės Kliučinskienės pasakojimų, sakmės „Gervės kepurė“, patarlių ir priežodžių, vaikiškų eilėraščių. N. Kliučinskienė pažymėjo, kad mes turime didžiuotis, jog toks išdidus paukštis yra atvaizduotas Visagino heraldinėje atributikoje.

Edukacinių valandėlių metu vaikai išgirdo daug įdomių faktų apie gerves ir plačiau susipažino su šiais išmintingais paukščiais. Įgytos žinios pateikiamos diferencijuotai – pagal amžiaus grupes. Naujos žinios praverčia visų amžiaus grupių mokymosi procese: literatūroje, dailėje, biologijoje, istorijoje ir pilietiškumo ugdyme.

Pažintinė programa pritaikoma ir suaugusiesiems.

Organizatoriai