Popietė „Skausme išsaugotas grožis“

Artėjant Laisvės gynimo dienai Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje sausio 10 dieną įvyko popietė „Skausme išsaugotas grožis“. Renginio metu buvo prisiminti Sausio 13-osios įvykiai, tylos minute pagerbti žuvusieji. Antanas Grybauskas papasakojo apie savo išgyvenimus prie Vilniaus televizijos bokšto. Renginio dalyviai susikaupę klausėsi vedėjos V. Aidukaitės skaitomos ištraukos iš Dainos Opolskaitės novelės „Tai, kas tikra“ ir VKC folkloro ansamblio „Krusnė“ atliekamų dainų. Lankytojai susipažino su literatūros ir nuotraukų paroda „Ir laisvė mūsų širdyse gyva“.

Antroje renginio dalyje bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Savickaitė ir bibliotekininkė V. Šeršniovienė pristatė Utenos apskrities fotografų klubo „Žalias skėtis“ parodą. Apie grožio paieškas ir gamtą fotografuojančiojo darbo ypatumus dalijosi parodos atidaryme dalyvavę šio klubo nariai: „Švenčionių krašto“ laikraščio redaktorius Algis Jakštas, Aukštaitijos nacionalinio parko gamtininkas dr. Bronius Šablevičius, visaginietis A. Musatovas. Svečiai bibliotekai padovanojo knygų. Renginio dalyvius ir žiūrovus vienijo renginio betarpiškume atsiradusi bendrystė, pagarba ir meilė Lietuvai.

Sausio 13 d. Visagino viešojoje bibliotekoje ir filiale žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.