Visagine žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“

Gruodžio 12 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale - Meno galerijoje žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“. Kartu su viešnia atvyko devynių filmų režierius („Tadas Blinda. Pradžia“, „Emilija iš Laisvės alėjos“ kt.), dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis“ autorius – Donatas Ulvydas.

D. Ulbinaitė - žurnalistė, 2009-2019 m. ėjo LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės viešųjų ryšių ir komunikacijos vyriausios patarėjos pareigas, buvo Prezidentės Spaudos tarnybos vadovė, iš arti stebėjo šalies vadovės veiklą, lydėjo ją susitikimuose ir renginiuose, valstybei svarbių įvykių ir sprendimų liudininkė. Knygoje „Nustokim krūpčiot“ autorė atskleidžia, kas šiuo istoriniu 2009-2019 m. tarpsniu vyko mūsų valstybėje. Anot knygos autorės, Prezidentės posakis „Nustokit krūpčiot“ įkūnija savimi platų prasmių lauką, kuriame tvirtos vertybinės nuostatos ir drąsa užima svarbiausią padėtį ir skatina mus visus imtis atsakomybės už save ir savo šalį, nesijaučiant bejėgiais politinėje aplinkoje tarp mus supančių didžiųjų valstybių. Jeigu tauta ir ją atstovaujantis žmogus turi stiprų savivertės jausmą, šalis gali atsispirti sunkiems iššūkiams. „Nustokim krūpčiot“ tai taip pat yra Prezidentės gyvenimo filosofija, tai autorės kvietimas imtis pavyzdžio ir būti stipriems.

Daiva Ulbinaitė ir Donatas Ulvydas atvyko į Visaginą tikėdamiesi prisidėti prie mūsų meilės tėvynei ir pilietiškumo ugdymo. Neformalūs klausimai ir betarpiškas bendravimas leido atskleisti įvairias temas, išsakytos nuomonės - pažinti problemas. Lietuvos istorijos ir lemtingų mūsų šalies priimtų sprendimų (ir jų pasekmių) kontekste Visaginas atsidūrė padėtyje, kada identiteto suvokimas pradeda vaidinti svarbų vaidmenį miestiečių gyvenime. Svečiai pabrėžė pasitikėjimo savimi, atsakomybės už savo kraštą, politinės valios ir žmogiškumo svarbą. „Svarbu imtis darbo savo atsakomybės lauko ribose, tuomet kiekvienas bendruomenės narys konsoliduojasi tikslui“, - tokia buvo šio vakaro turinį vienijanti gija.

Knyga „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“ yra Visagino viešosios bibliotekos lentynose. Taip pat vakaro viešnia padovanojo bibliotekai „Tylos alba“ leidyklos knygas Knygų Kalėdoms. Kviečiame ateiti ir paimti knygas į rankas.

Organizatoriai