Bibliotekininkė gavo akreditaciją dalyvauti 5-ajame Tarptautiniame Odesos kino festivalyje

Visagino viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nadežda Kapusta trečią kartą gavo akreditaciją nušviesti Odesoje vykstančio Tarptautinio kino festivalio įvykius. Grįžusi iš jubiliejinio 5-ojo Odesos kino festivalio, ji noriai dalijasi savo įspūdžiais.

Nepaisant sunkios politinės ir ekonominės situacijos Ukrainoje, Odesos kino festivalį palaikė net 160 tarptautinių kino festivalių. 2014 m. liepos 11–19 dienomis Odesa maloniai priėmė ekranų vertintojus ir svečius. Nors raudonojo kilimo ilgis ir sutrumpėjo kelis kartus, bet ceremonija sulaukė nemažai žiūrovų.

Viso kino festivalio metu buvo surengta daugiau nei 100 kino peržiūrų seansų. Be tradicinių kino peržiūrų, festivalyje netrūko kūrybinių susitikimų, spaudos konferencijų, žymių kino režisierių meistriškumo seminarų, vyko neįprasta vasaros kino mokyklos programa, skirta kino estetikos vertintojams. Taip pat buvo surengtas labdaringas aukcionas žuvusiųjų šeimoms Ukrainoje paremti.

Šiais metais festivalyje atsirado nauja festivalio dalis „Kelias į laisvę“, kurios metu buvo demonstruojamas nevienareikšmiškai vertinamas Sergejaus Loznicos filmas „Maidanas“ (jo premjera įvyko gegužės mėnesį Kanuose).

Į kino festivalį šiemet atvyko ne visos kviestos įžymybės, tačiau buvo galima išvysti Oskaro premijos nominantą, anglų režisierių Stiveną Frirzą, Piterį Vėberį, prancūzų kino kritiką Žaną Filipą Tesė, airių aktorių Eidaną Ternerį ir daugelį kitų. Būtina pažymėti, kad šiame festivalyje dalyvavo ir Lietuvos aktorė Severija Janušauskaitė, neseniai gavusi premiją už geriausią moters vaidmenį „Kinotauro“ festivalyje. Festivalio metu buvo paminėta ir visaginietės Alinos Orlovos pavardė, nes Rusijos filmas „Žvaigždė“ gavo Tarptautinės konkurso programos žiuri specialų apdovanojimą, o A. Orlova – pagrindinė šio filmo kompozitorė.

Bendra festivalio nuotaika sudėtingu Ukrainai laikotarpiu buvo gera. Norisi palinkėti taikos visam pasauliui!