Bibliotekos savanorė ekskursijoje po Vilnių

Gruodžio 16 d. rytą Visagino viešosios bibliotekos savanorė, III-iojo amžiaus universiteto Šokių teatro fakulteto dekanė Nijolė Kliučinskienė kartu su savo studentėmis ir bibliotekos filialo vedėja Oksana Belskaja išvyko į Vilnių. Grupė buvo šiltai sutikta buvusios operos solistės Sofijos Jonaitytės, kuri išsamiai supažindino su Operos ir baleto teatro gyvenimu, užkulisiais, papsakojo kaip kuriami spektakliai, parodė didžiąją sceną dar be dekoracijų.

Kiekvienas prisilietė prie teatro butaforijos, sužinojo iš pirmų lūpų kaip buvo statomas Operos ir baleto teatras, kaip kuriami spektakliai. Grupės dalyviai galėjo trumpai suvaidinti scenas, apsivilkę teatro kostiumais. Visaginietės apsilankė grimo kambariuose, pamatė kaip kuriamos grandiozinės dekoracijos. Po to visas kolektyvas žavėjosi Katedros aikštės egle ir nuėjo į Valdovų rūmus. Pakerėjo XV–XVI amžiaus gobelenų ekspozicija ir rūmų salės. Eidamos kalėdiniu Vilniaus siaurų gatvelių senamiesčiu, moterys grožėjosi Bernardinu sodu, Šv. Onos bažnyčia, cerkvėmis, vienuolynais, Vilniaus rotuše ir Aušros vartais.