Bibliotekoje vaikai piešė Visagino miesto legendą

Birželio 4–6 d. Visagino viešojoje bibliotekoje viešėjo dailininkė, rašytoja, vaikiškų knygelių autorė Ula Šimulynaitė, kuri pakvietė 7–14 metų vaikus į kūrybines dirbtuves „Mano miesto legenda“.

Pirmiausia Ula perskaitė legendas iš naujosios savo nuostabiai iliustruotos grafinių novelių knygos „Vilniaus miesto legendos“, kuri dar tik bus išleista šių metų pabaigoje. Vaikus sužavėjo trys paslaptingi pasakojimai apie didįjį Vilniaus magą Joną Tvardauską, istorinę asmenybę, iš tikrųjų gyvenusią XV amžiuje, „Legenda apie tai, kaip Tvardauskas mėnulyje atsidūrė“, „Barboros Šmėkla“ ir „Tvardausko knyga“.

Vėliau jaunieji renginio dalyviai, susipažinę su pasakojimu apie mergelę Giną, ėmėsi kurti iliustracijas Visagino miesto legendai. Paskutinę projekto dieną lauke prie bibliotekos buvo surengta jų paroda. Kalbėdama apie jaunųjų visaginiečių kūrybą, Ula Šimulynaitė žavėjosi visų spalvingais, įdomiais piešiniais. Nors ir buvo sunku, bet Ulai teko išrinkti geriausius Visagino legendos iliustratorius: Rachelę Bieliauskaitę, Erviną Trukaną, Karoliną Kobiakovą, Veroniką Austin, Karoliną Isajevą, Viltę Šedbaraitę, Vygintą Jakštonį ir patį jauniausią dalyvį Norvydą Čižį. Autorė padovanojo nugalėtojams savo kūrybos knygeles ir pavaišino saldumynais. Parodėlė Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikė visą mėnesį.

Dar vieną straipsnį apie šį renginį rusų kalba skaitykite ČIA, lietuvių kalba ČIA.