• Edukacinės programos bibliotekoje

  Visagino viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Išmaniosios gervės sala Visagino vaikams, jaunimui ir jų draugams“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Vaikų literatūros sektoriuje apsigyveno įvairiausios gervės. Čia išvysite lėles - gerves, gerves tapybos darbuose, originalias gervių nuotraukas, jų atvaizdus miesto heraldikoje. Įrengti du stendai, kur viename slepiasi tikros gervių plunksnos.

  Skaityti daugiau...

 • Popietė „Skausme išsaugotas grožis“

  Artėjant Laisvės gynimo dienai Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje sausio 10 dieną įvyko popietė „Skausme išsaugotas grožis“. Renginio metu buvo prisiminti Sausio 13-osios įvykiai, tylos minute pagerbti žuvusieji. Antanas Grybauskas papasakojo apie savo išgyvenimus prie Vilniaus televizijos bokšto. Renginio dalyviai susikaupę klausėsi vedėjos V. Aidukaitės skaitomos ištraukos iš Dainos Opolskaitės novelės „Tai, kas tikra“ ir VKC folkloro ansamblio „Krusnė“ atliekamų dainų. Lankytojai susipažino su literatūros ir nuotraukų paroda „Ir laisvė mūsų širdyse gyva“.

  Skaityti daugiau...

 • Šventinė padėkos popietė

  Gruodžio 17 d. į Padėkos popietę, skirtą ištikimiausiems skaitytojams, bičiuliams, rėmėjams, rinkosi bendruomenės nariai ir kviestiniai svečiai.

  Renginį vedė ypatinga viešnia – Kalėdienė (Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalia Savickaitė), kuri sveikino su artėjančiomis šventėmis, perdavė linkėjimus nuo senelio Kalėdos, kuris su draugais iš Baltarusijos ir Latvijos gyvena Liudvinavo trikampyje. Apie „dalyvavimą“ seneliui dalyvaujantieji „pranešė“ laikydami stebuklingą grojančią lazdą. Tą dieną gražiausi žodžiai, padėkos, šypsenos buvo skirti švietimo įstaigų atstovams, jauniausiems skaitytojams ir jų tėveliams.

  Skaityti daugiau...

 • Rusų poezijos vakaras

  2019 m. gruodžio 19 d. Visagino kultūros centro Muzikos salėje vyko literatūrinis vakaras, skirtas rusų klasikų poezijai. Renginio įvadinėje dalyje buvo perskaitytas A. Puškino eilėraštis „Gėlė“. Šiame eilėraštyje autorius pasakoja, kaip atvertęs seną knygą, tarp puslapių suranda užmirštą, bekvapę gėlę, kelianti jam klausimus apie jos praeitį ir asmens, padėjusio ją į knygą, likimą. Laikas nenumaldomai eina į priekį ir poetas tarsi iš praeities primena mums apie laikinumą ir kartu akcentuoja grožio svarbą...

  Skaityti daugiau...

 • Estradinio žanro vakaras „Kalėdinis kaleidoskopas“

  Gruodžio 13 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje – skaitykloje vyko estradinio žanro vakaras „Kalėdinis kaleidoskopas“. Žiemos grožį apdainuojančius kūrinius atliko Hana Vinokur, Vitalijus Laptevas ir Irmantas Martynovas.

   

 • Visagine žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“

  Gruodžio 12 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale - Meno galerijoje žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“. Kartu su viešnia atvyko devynių filmų režierius („Tadas Blinda. Pradžia“, „Emilija iš Laisvės alėjos“ kt.), dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis“ autorius – Donatas Ulvydas.

  Skaityti daugiau...

 • Simona Vaikutytė „Coliukė“

  Pasitinkant didžiąsias metų šventes Visagino viešosios  bibliotekos filiale gruodžio 11 d. vyko popietė vaikams „Kalėdų stebuklo belaukiant“, kurioje dalyvavo „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai su savo mokytoja L.Čižiene.

  Renginio metu kalbejome apie advento laikotarpį ir Šv. Kalėdas.

  Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai gamino popierinės Kalėdinės dekoracijas-nykštukus.

  Džiaugiamės linksmai praleistu laiku.

   

 • Paroda „Iš širdies į širdį...“

  Didžiausių metų švenčių laukimas prasidėjo ir Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje – iki sausio 8 d. visus miestelėnus ir svečius  kviečiame pasigrožėti dailininkės iš Ignalinos Nerijos Daubarės tapybos ir skulptūros paroda „Iš širdies į širdį...“

  Skaityti daugiau...

 • Poetinis vakaras skirtas Alfonso Nykos-Niliūno 100-ečiui

  2019 m. gruodžio 6 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale buvo suorganizuotas poetinis vakaras, skirtas poeto Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Alfonso Nykos-Niliūno 100-ečiui atminti. Renginio metu Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Petras Kežys deklamavo poeto eiles, o renginio poetinę nuotaiką pagražino fleitininko Justino Mačio atlikti muzikos kūriniai. Vakaras praėjo šiltoje atmosferoje, kupinas ramybės ir gerų emocijų.

  Skaityti daugiau...

 • Šventinė konferencija „Visagino biblioteka vakar, šiandien, rytoj“

  Jauniausias Lietuvos miestas Visaginas kurtis pradėjo 1975 m. kaip IAE statytojų ir juos aptarnaujančiųjų gyvenvietė. Rugpjūčio 10 d. jėgainės statybininkai atgabeno ir prie pirmųjų daugiabučių namų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai priminė Lietuvą. Šis riedulys tapo „kertiniu“ miesto akmeniu, o diena, kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena (2020 m. - 45). Praėjus vos 4 metams tuometinės Sniečkaus gyvenvietės LDT Vykdomojo komiteto laikinai skirtose patalpose Parko g. 17, 1979 m. balandžio 1-ąją duris atvėrė biblioteka, kurioje pradėjo dirbti 2 darbuotojos: vedėja Janina Garbonienė ir bibliotekininkė Birutė Krūminienė. Jai buvo perduotas Ignalinos r. kaimo Zelionkos bibliotekos knygų fondas. Tai liudija, kad buvo didžiulis poreikis, nes suvažiavusi didmiesčių techninė inteligentija skaitė daug ir brandžius kūrinius. Šių metų lapkričio 29-ąją buvo minimi bibliotekos veiklos 40-ieji metai.

  Skaityti daugiau...